Padesát odstínů slaniny

Popularita knihy Padesát odstínů šedi je tak značná, že se na vlně zájmu o tuto knihu chce kdekdo svézt.

Padesát odstínů slaniny
Padesát odstínů slaniny

Toto 600 stránkové porníčko pro maminky od spisovatelky E. L. Jamesové bylo inspirací také k napsáni knihy, která je dle mého mínění zaměřená spíše na muže. Kniha se jmenuje Padesát odstínů slaniny (Fifty Shades of Bacon) a je dílem autorské dvojice Benjamin Myhre a Jenna Johnson.

Proč se domnívám, že je tato kniha cílena spíše na muže? Protože se skládá z 50 receptů na přípravu slaniny a slanina je, dle mého názoru a zkušenosti, vyhledávanou pochoutkou mužů, ale už tolik neboduje u žen. Alespoň já osobně slanině příliš neholduji. Prostě je to pro mě surovina, která se dává do některých jídel, nic více, nic méně. Kdežto snad všichni muži, které jsem blíže poznala (a že jich bylo!), slaninu milovali a cpali snad do každého pokrmu. Muži mají ke slanině úplně jiný vztah než my ženy. Tak jako muži nepochopí, že nám ženám se líbí občas si přečíst milostný román z červené knihovny. Je to v genech, s tím se nedá nic dělat. No napadlo by vás dát si slaninu do zmrzliny? Dokud jsem se nesetkala s knihou 50 odstínů slaniny, tak mne ani nenapadlo, že by to někoho mohlo jen napadnout...

Kuchařka 50 odstínů slaniny zatím není k dispozici v češtině, koupit se dá v elektronické podobě na Amazonu. Takže se můžete při vaření nechat inspirovat nějakým tím receptem na netradiční přípravu slaniny jen v případě, že vládnete angličtinou a vlastníte ebook čtečku.

Ale nemyslím si, že by ta kniha byla sama o sobě nějak zajímavá. Je především důkazem marketingového parazitování na úspěchu a oblíbenosti knihy 50 odstínů šedi.

Ale knížka 50 odstínů slaniny není jediným "marketingovým kukaččím vejcem", které se vyhřívá v teploučkém hnízdečku spředeném z úspěchu románu Padesát odstínů šedi.

Například již dříve některé sexshopy připravili pro své zákazníky speciální balíčky s erotickými pomůckami, které používají hlavní protagonisté knihy při svých radovánkách. Koupit se dá také řada módních doplňků s motivem knihy 50 odstínů šedi atd.

Mánie vyvolaná knihou 50 odstínů šedi došla dokonce tak daleko, že lidé natáčejí fanouškovské filmy, ve kterých zpracovávají nejzajímavější scény, které kniha popisuje. A dokonce se v Hollywoodu chystá i celovečerní film 50 odstínů šedi. Ale nemyslím si, že bych si do kina na promítání filmu 50 odstínů šedi vzala s sebou slaninový popcorn.

Přidat komentář